poniedziałek, 12 stycznia 2015

#30 Program Meczowy: Górnik Zabrze - Manchester City (1971)

Cześć,

zauważyłem, że podobają wam się posty związane z moimi programami meczowymi, dlatego mam wam dzisiaj do zaprezentowania program meczowy z ćwierćfinału Pucharu Zdobywców Pucharów z 1971 roku. Było to spotkanie Górnika Zabrze z Manchesterem City. Już 30 dni przed meczem tych zespołów napływały zgłoszenia na bilety wstępu, na dwa mecze było ich ok.160 tysięcy! Mimo, że mecz ten miał być transmitowany w telewizji nikogo to nie obchodziło, ponieważ każdy chciał być świadkiem tego futbolowego świętem. Mecz miał odbyć się na stadionie Śląskim w Chorzowie. Przed meczem na stadionie odbywały się renowacje wszystkich pomieszczeń, otwarto również dla gości przytulną kawiarenkę. W szatni panowały optymistyczne nastroje, liczono również na doping świetnej śląskiej publiczności. Piłkarze z Anglii przyjechali dzień przed meczem na lotnisko w Krakowie, następnie zostali przewiezieni do hotelu w Katowicach. Goście przyjechali z ogromem bagaży, ponieważ wzięli ze sobą własny prowiant. Prowiantu nie tknęli gdyż szybko przekonali się do polskiej kuchni. Na mecz który odbył się 10 marca 1791 roku, Górnik wyszedł w następującym składzie.

Jan Banaś
Włodzimierz Lubański ( 60 Władysław Szaryński)
Jerzy Wilim
Trener: Ferenc Szusza

Tłum liczący 90 tysięcy kibiców, którzy przyszli dopingować śląski klub nie mógł narzekać na grę zabrskich piłkarzy. Pierwsza połowa Zabrzan była znakomita, Piękne rozgrywanie w ataku i świetna defensywa sprawiła, że w ciągu całej pierwszej połowy goście stworzyli tylko jedną dogodną sytuację na strzelenie bramki. Drugiej połowy z pewnością dobrze nie wspomina Włodzimierz Lubański, któremu odnowiła się kontuzja nogi. Z boiska zszedł w 60 minucie przy owacjach kibiców trójkolorowych. Cały mecz zakończył się tak jak wszyscy kibice w Polsce chcieli, Górnik po świetnym meczu pokonał Manchester City 2:0.

Górnik Zabrze 2:0 (2:0) Manchester City

Lubański 34 1:0
                           Wilczek 40 1:0